Sportovní klub moderní gymnastiky v Karlových Varech

Moderní gymnastika má v Karlových Varech dlouholetou tradici od roku 1955, kdy v lázeňském městě vznikl jeden z prvních oddílů v tehdejším Československu. Ten přecházel přes různé tělovýchovné jednoty, naposledy od roku 1997 do roku 2015 působil pod hlavičkou TJ Slavia Karlovy Vary. Na něj od roku 2016 navazuje již jako samostatný právní subjekt coby sportovní klub moderní gymnastiky TopGym Karlovy Vary.

Díky nadaným gymnastkám i schopným trenérkám se sportovní klub zaměřuje na nejobtížnější „volný program“ jednotlivkyň a dle možností i skupinové skladby. Karlovarské moderní gymnastky sklízejí úspěchy na závodech v Česku i v zahraničí.

V roce 2012 se oddílu moderní gymnastiky ujalo nové vedení, pod nímž karlovarská moderní gymnastika zaznamenala úspěchy nejen na poli sportovním. Předseda klubu, Jiří Herian, vykonává též funkci předsedy celé Západočeské oblasti moderní gymnastiky (Karlovarský a Plzeňský kraj). Hlavní trenérka oddílu, Miroslava Špičková, byla vyhodnocena „Trenérkou Karlovarska za rok 2013“ a dorostenka Kristina Bernatová vyhlášena „Úspěšným sportovcem Karlovarska za rok 2014“.

Naše moderní gymnastky se pravidelně účastní mnoha pohárových i mistrovských soutěží, na Západočeských oblastních přeborech ve volném programu (Plzeňský a Karlovarský kraj) se umísťují na medailových pozicích a postupují na mistrovství České republiky.

Poslední tři roky byly pro karlovarské moderní gymnastky obzvláště úspěšné. Děvčata se zúčastnila cca 60 závodů, na nichž vybojovala přes 120 medailí. Nejdále náš oddíl i město Karlovy Vary reprezentovaly gymnastky na závodech v Belgii.

Sportovní klub tvoří v posledních letech stabilně více jak 50 moderních gymnastek a 10 trenérů, rozhodčích, baletní pedagog a manažer klubu. V současnosti působí v oddíle i dvě ruské trenérky.

Máme ambiciózní cíl dostat se mezi špičku v ČR jak zázemím, tak úspěchy moderních gymnastek. K tomu kromě sportovních výkonů slouží i vytváření dobrého jména, které si klub mimo jiné buduje i pořádáním prestižních závodů Carlsbad RG Cup v KV Areně.

Oficiální webové stránky sportovního klubu moderní gymnastiky TopGym Karlovy Vary (pouze česky).

 TOPlist